Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní tábor Stvolínky 2006

29. 8. 2006

Na nádraží v Mostě se začal shromažďovat dav s dopisy v rukou. Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního, to se stává každou chvíli... až na to, že tenhle dav nebyl jen tak obyčejný. Byl to dav plný mladých čarObrazekodějů.

Každý jeden po druhém prošel přepážkou, která ho dělila od nástupiště 9 a ¾ a naskákal do Bradavického expresu, který všechny začal odvážet směrem k Bradavické škole čar a kouzel ve Stvolínkách.

Na nádraží si nás vzaly pod palec Veverka s Liškou a dovedly nás po cestě až do Příčné ulice, kde jsme si za galeony pořídili krásné sovy(na výběr bylo sov mnoho, od puštíka po výrečka), brky, pergameny... a to nejdůležitější: hůlku. Po mnoha švihnutích si hůlka vybrala svého kouzelníka a prváčci mohli pokračovat v cestě. U temného jezera si nás převzal Hagrid. Všem se nám rozklepala kolena při pohledu na lodičky, které nás měly do školy přeplavit. Ale což...

Nadechli jsme se a úspěšně (až na Čajčka, která hned na začátku zahučela do vody i v kroji) jsme dojeli do cíle. Vybalily se věci, všichni se převlékli do kostýmů a začalo velké zařazování do kolejí.

Koleje byly 3: Havraspár, Nebelvír a Zmijozel. V čele každé koleje stál prefekt. Havraspár (Stydlín, Žíža, Křída) měl Tygra, Nebelvír (Žabka, Krteček, Čajček) Kapucu a Zmijozel (Koala, Čikita, Miška, Prcek)Tučňáka. Po velké zahajovací hostině byl slavnostní oheň u kterého byl samozřejmě čas na scénky. Nejvíc se nám do hlavy asi vryly Tygr a Kapuca a jejich „Když jsem byl ještě malej kluk, nosil jsem plínky dupačky...“.

Skoro každý den k nám přilétla sova s poštou, což jsme uvítali s otevřenou náručí. Tím však náš první ročník teprve začínal.

Po vyluštění těžké hádanky (a mnoha hodinách věštění, lektvarů, létání a zápasech ve famfrpálu) jsme se dozvěděli, že ve škole je ukryt Kámen mudrců, hlídaný psem Chloupkem a že s ním má co dělat pan Flamel. Ale to nám v hledání moc nepomohlo... a ani by nám to nikdy nepomohlo a Kámen mudrců by se dostal do rukou zla, kdyby nebyly Vánoce. Zlaté Vánoce... a kouzelné. Dostali jsme pod stromeček neviditelný plášť, pomocí kterého jsme se dostali do knihovny s omezeným přístupem, kde byl článek o Flamelovi – který Kámen mudrců vyrobil! Tak takhle to je! A aby ho někdo neukradl, tak je v Bradavicích! Musíme ho zachránit! Pláště šly dolů, popadli jsme buzoly a rychle běžely po azimutech za Kamenem. A kdo cestou vylObrazekuštil heslo (Popokatepetl), dostal navíc bonusové body. Přiběhli jsme k cíli... a tam byl. Velký trojhlavý pes Chloupek. (O mnoho zpěvu později). Ok, Chloupek usnul... a teď náš čekají šachy profesorky McGonagallové. Byly opravdu záludné, ale porazit nás nemohly. A teď už jen najít Kámen... Ten se nakonec neukrýval v zrcadle z Erisedu, jak si mnozí (eh... Zmijozel) mysleli, ale v temné skulině u skály Smrtky. Nebelvír a Zmijozel se tak, jak si slíbili, vzali za ruce a utíkali za Brumbálem... který kameny převzal a posléze zničil. Ale úkol... úkol jsme splnili a postoupili jsme do dalšího ročníku.

 

Druhý ročník byl těžší. Profesor Snape nám dával těžší úkoly na lektvarech, formule byly těžší, dějiny také... a přibyly nám hodiny bylinkářství s mandragorami. A navíc se po hradě pohybovalo něco nebezpečného, před čím nás varoval skřítek Dobby, něco, co způsobylo zkamenění mnoha našich spolužáků (naštěstí jsme žádného neznali osobně). Byl z toho obviněn Hagrid, který, než ho odvezli do Azkabanu, nám řekl ať se držíme pavouků – a tak jsme našli obřího Aragoga, u kterého, když jsme přešli lanovou lávku mezi stromy, jsme se dozvěděli, že je Hagrid nevinný. Jednou jsme slyšeli strašný nářek. Vyběhli jsme kopeček k latrínám a tam seděla Ufňukaná Uršula, od které jsme po dlouhém přemlouvání (a pár ranách do nosu, au au) získaly deník Toma Raddlea, kde konečně byly důkazy o tom, že je Hagrid opravdu nevinný. Tajemnou komnatu totiž otevřel... eh... Vy-víte-kdo. Zmocnilo se nás vzrušení: už jsme blízko. Ale chudák Hagrid byl pořád ve vězení... tak jsme prostě popadli pera a pergameny a napsali jsme mozkomorům, že je nevinný, ať ho pustí, že jsou na to důkazy... a oni ho opravdu pustili! Hurá! Po lekci hadího jassssyka jsme se dostali do tajemné komnaty, kde jsme hromadně přeprali baziliška. Zachránili jsme školu od nebezpečí a život šel dále.

 

Kdo to nikdy nezkusil, neví, jaké to je být ve třetím ročníku – zvlášť, když vás ráno vzbudí pokřik „mozkomorové, MOZKOMOROVÉ!“ !! A pak si musíte dávat každou chvíli do hrníčku Mozkobran, aby na vás nemohli, fňuk. Naštěstí jsme měli prefekty, kteří jako jediní ovládali kouzlo expecto patronum které mozkomory zahánělo – stačilo se jen dotknout prefekta a mozkomor utíkal jako zběsilý. Koupali jsme se v Temném jezeře a bylo nám hej. Také Hagrid nám ukázal nObrazekové zvíře – hipogryfa Klofana, který byl později popraven. Při velkém honu na krysu Rona Weasleyho, Prašivku, se nám podařilo chytit Siriuse Blacka, masového vraha, který utekl z Azkabanu! Jenže ouha: chudák Sirius byl nevinný, stejně jako Klofan. Pan profesor Binns nám poradil, že zítra bude den jako dnes, díky posunu času, takže oba můžeme zachránit. A nám se to opravdu podařilo! Jeden z každé koleje, takže trojice, nenápadně popadli hipogryfa, odvedli ho k Blackovi, který na něm odletěl pryč. Jak se říká, spravedlnosti bylo učiněno za dost.

 

A už se nám přiblížil i poslední, čtvrtý ročník, ve kterém se konal turnaj tří kolejí – s finálním bojem o pohár tří kolejí a poklad. Jako obohacení programu zapůsobil přepad (který se klukům moc nevyplatil: za to, že nás v noci vzbudili a neukradli vlajky jsObrazekme je načančali jako holčiny a museli nám nandavat večeři) a slaňování ze stromu, jež se nám stalo adrenalinovou zábavou. První ze všech úkolů byl boj s drakem. Ohnivý pohár vybral jedno jméno z každé koleje a ten se zúčastnil tohoto nebezpečného úkolu. Musel donést vajíčko draka (kindervajíčko, naplněné vodou a kypřícím práškem) co nejdál, než udělá BUM. Zde vyhrál Nebelvír. Druhý úkol byl zpěv, do kterého byli vylosováni všichni tři prefekti. Šlo o to, zazpívat písničku jezerních lidí co nejvýše: zde vyhrál Zmijozel. A posledním úkolem bylo bludiště: trasa mezi stromy, kterou museli proběhnout zbylí tři z družstva. A tento úkol vyhrál Havraspár. Každý z běžících si vylosoval destičku, na kterou se psalo NKÚ – a tam byla nápověda, kde hledat poklad. Popadli jsme krumpáč a lopatu a utíkali směrem, jakým nám řekla buzola na vlajkovišti. A poklad byl... na stromě. Krteček vylezla na věž, aby velký balík odjistila... ale ten i tak držel. A tak Tygr a Tučňák vylezly na strom a balík osvobodili: pak už jen stačilo, aby se dole zatáhlo za provázek a sportovní tašky, které byly v krabici, spadly dolů. Večer pak byl ples v maskách (které jsme si udělali ze sádry), na kterém bylo vyhlášení. Kolej, která získala pohár a vyhrála táborovku byl Zmijozel! Slavilo se dlouho do noci... a pak se šlo spát. Druhý den se bouralo. Podsady šly dolů, gumáky šly dolů... a po noci, strávené v hangáru, se zbořil i hangár. Pak už jsme se jen rozloučili se Stvolínkami... a vydali se Bradavickým expresem zpět domů.

 

KONEC

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odpoved ani ne dulezita pro Niky

(Kolčík, 21. 4. 2007 20:04)

Sorry ale ja nic o takovich strankach nevim tak Pa Kolčík.

tábor

(Niky, 16. 4. 2007 15:25)

ahojky,chtěla bych se prosím zeptat,jestli nevíte,jestli tábor stvolínky maj nějaké internetové stránky,jestli ano,pošlete je plsky na Nikisek001@seznam.cz kuju moc,pp

Oprava

(Koala, 2. 3. 2007 17:54)

Teda tam v tom vcerejsim clanku to nemelo bejt jako,ze je tan pan ci pani blb ale ze jako jak to ta neznama osoba psala za nekdo byl ve stanu mokrej a ze sme blby tak sem se ptalo kdo ma bejt ten blbej?

Ale prosimtě

(Koala, 2. 3. 2007 17:35)

Tučni a proč neoprávněně??
Jo a tučni máš skype nebo icg??

:-)

(Tučňák, 1. 3. 2007 21:17)

Klid, Kolčo :-D

Ale děkuji za chválu, potěší, i když neoprávněná, Ty bys to zvládla také ;-)

Tučni ty šikulko

(Koala, 1. 3. 2007 15:36)

Moc se ti to povedlo ani ja bych tak presne nas tabor nedokazala tak presne a dobre popsat.. Jo a asi umim spatne cist ale kde se v tom clanku objevilo,smim-li se optat pane ci pani naznami :Ze nekdo spal ve stanu a byl mokrej a pokud to melo byt to ,ze se Čajicek i s krojem namocila tak ona ale vubec nebyla ve stanu mokra tak zaprve to co mela na sobe uschlo a za druhe se prevlekla a navic navim kdo je u tebe pane ci pani blbe??!!!!!!!!!!!!!!!!!123 no??!!!!!!!!! !!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!Dekuji za pochopeni, a rada bych se dovedela odpoved..!Koly

...

(Tučňák, 26. 1. 2007 21:22)

Vážený anonyme,

nejspíš se liší naše názory na význam slova "blbý". Nikdo mokrý ve stanu nespal (kde to je psáno?) a navíc nejspíš nevíte, jak vypadají naše táborové "stany".

Až se naučíte Pravidla českého pravopisu, tak nám prosím opět řekněte váš osobitý názor.

Vaše Tučňák

P.S.: Počet vykřičníků za větou je přesně daný - nevím jak ve vaší řeči, ale v češtině se píší maximálně dva vykřičníky. Děkuji za pochopení.

123

(121, 26. 1. 2007 14:27)

nejste blbý aby někdo spal ve stanu abyl mokrej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ste normální

123

(121, 26. 1. 2007 14:27)

nejste blbý aby někdo spal ve stanu abyl mokrej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ste normální

tábor

(šiky, 10. 9. 2006 18:15)

Moc hezký, jsi šikovná Tučňáku