Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agáta aneb Tábor naruby

22. 3. 2007

Agáta aneb Tábor naruby


Tuhle jsem si tak říkala, „co asi dělají ta děvčata, co jsem s nimi byla na táboře?“ Nezáleží na tom, že se k mé osobě nechovala zrovna s úctou, ale nakonec i já jsem jObrazekim dala svými záškodnickými kousky co proto. Ucpaný záchod a zamrzlé trubky jim v hlavě zůstanou jistě ještě pěkně dlouho: a já, na druhou stranu, nezapomenu na to, jak rozřezala mé hubené tílko pilou. Pch. Ale to už je vedlejší. Důležité je, že jsem se rozhodla, že když jste mne vyšachovali z tábora v Dolní Vidimi a následně vyloučili ze Senečáku, tak do Mařenic rozhodně pojedu. A just jo! Tak jsem se v zelené tašce nejmenované rádkyně Puštíků propašovala do té pohodlné chatky a byla svědkyní všeho, co se tam událo.

A myslím, že už je načase, abych se pustila do vyprávění...


Jako každý rok si pro baťohy přijel Mylosh a naložil je do velké dodávky, do které by se vešel celý oddíl Šídel (vyzkoušeno, potvrzeno). Holky odskákaly do vlaku... (No, nebudeme to protahovat, ne? Stejně jsem v něm s nimi nebyla.) a nakonec se objevily na chatě Marušce, kde už jsem na ně společně s jejich taškami a se Sirky famílií čekala. Děvčata vyvalila očka na krásnou chaloupku a rychle prolétla všechny místnosti, načež si popadla zavazadla a ubytovala se v horním patře v místnosti s matracemi. Dole byla velká jídelna, kde se děly všechny naše kulturní a společenské akce, včetně našeho milovaného jídelního Marathonu.

Skoro každý den o polední klid se pořádala velká (křížová?) výprava do blízkého tábořiště, kde se rozdělával oheň do nováčkovských zkoObrazekušek. A zatímco někdo to udělal napoprvé, někdo třeba až na potřetí. Ale to nevadí, že? Hlavní je, že to všichni dokázali! A tak jsme se na tomto táboře rozrostli o nováčky s nováčkovskou zkouškou, o Čikitu, Koalu a Prcka. Ach, byla jsem tak dojatá, když jim Šikula na nástupu rozdávala šátky a turbánky!

No jo, počkat! Nástupy! Teď mi došlo, že jsem se ještě ani nezmínila, proč jsme vůbec na tento tak významný tábor jeli! Jsem to ale motovidlo...

Takže...

Na chatu v Mařenicích nás (ano, i mne, heč!) pozval velevážený, úchvatný a především velmi tajemný pan R. Potřeboval totiž redaktory, kteří by mu napsali časopis SCvRK (Skautské celebrity v R kostce). A tak jsme se do toho po hlavě vrhli. Za body, které se nasbíraly po dobu tábora, jsme získávali informace, ze kterých jsme museli vydedukovat, o jakou osobnost se jedná. Byli tam třeba Pavel Bém, pan Brzobohatý, paní Illnerová... ale i Neil Armstrong. Leckdy jsme byli pořádně překvapení, když jsme zjistili, kdo všechno jsou bývalí (i když ono platí ono „jednou skaut, navždy skaut“) skauti. A nakonec jsme všechny naše informace shrnuli do časpopisů a odevzdali našemu panu R.

A co se jinak na táboře dělo?
Hráli jsme hry jako je Král vysílá do boje, Draci, ale i jsme se učili Zdravovědu, ObrazekDopravní značky, vyráběli jsme si maňásky, lepili na kamínky, pomalovávali si hrnečky a dělali jsme si razítko z gumy. Nejlíp vypadala razítka s trojlístky, ty musím opravdu pochválit.

Během našeho pobytu se ale staly i jiné významné události, například... é... no, například se tu konala SSS (pro neználky to znamená Skautská SuperStar), na kterou dorazily celebrity jako jsou pánové Klezla, Hejma a Mareš a paní Csaková, se kterými se konala slavnostní večeře (gulášovka, mňami mňam).
Zvláštní událostí byl také oddílový karaoke, na které dokonce vystoupili nefalšovaní Tokio Hotel!!!

No, blížil se konec tábora a tak se všichni (krom mne, já jsem pozorovatel, já uklízet nemusela!!) jali košťátek a lopatiček (tedy... dvou košťat a jedné lopatky) a zametli po sobě binec.
V den odjezdu jsme se s „naší“ Maruškou rozloučili a já si zase na půl roku šla lehnout do Tučňákovy zelené tašky. A proč na půl roku? Protože se příště objevím na letním táboře, mehehehehe!

Takže výletům ZDAR a táborům OBZVLÁŠTĚ!!

Zdraví vaše sněhulačice
Agáta


Obrazek

Napsala Tučňák

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

TADY JSEM NEBYLA škoda..........

(PERLA, 11. 5. 2008 15:37)

ahojík je mi líto že na tomto táboře jsem nebyla

Péesko:

(Kolí, 1. 7. 2007 12:51)

Ps:faktys supr jsi to napsala Tučni chachacha a taky srandovně třebas to stou zelenou tažkou na půl roku.A protože píši až teď tak už jen asi tak za 9-10 dní.Hurrrááááááááááááááááááááááá jáááááááááá užžžžž se fakt hodně mocík těšíííííííííím a kvůli tomu že se těším tak i měsíc dopředu se na tábor připravuju a třebas i z poloviny balím.:D:D

Cože?

(Kolí, 1. 7. 2007 12:38)

Jakej anděli????:DJá ti dám anděli já nejsem anděl.:D:D:D!!!

Kolčooooo... :-)

(Tučňák, 23. 3. 2007 15:45)

Pokračování bude, až ho napíšu :-D

A ne, nevyměním, anděli ;-)

Prosím

(Klča, 23. 3. 2007 10:49)

Nechceš všecny fotky na kterých jsem já je vyměnit s jinýma?Vypadám na všech strašně.

?????

(Kolča, 23. 3. 2007 10:47)

Pokračování jindy,a kdy?